Maldos ir paramos akcijos „Šviesos žemėlapis“ parama pasiekė ir Vilkaviškio vyskupiją

Balandžio 2-ąją dieną prasidėjo išskirtinė maldos ir paramos akcija – „Šviesos žemėlapis“. Akcijos metu žmonės yra kviečiami įsijungti į užtarimo maldą už koronaviruso pandemijos paliestuosius ir paremti nuo jos labiausiai nukentėjusius – vaikus ir jų šeimas, vienišus, vyresnio amžiaus, savimi negalinčius pasirūpinti žmones. Parama jau sulaukė ir marijampoliečiai. Vilkaviškio vyskupijos  Caritas nupirko maisto ir higienos priemonių mamai, kuri viena augina 8 metų dukrą. Moteris dirba lentpjūvėje, tačiau šeimai pragyventi labai sunku – dalį jos atlyginimo atskaičiuoja antstoliai. Moteris dėkoja visiems žmonėms, kurie savo maldomis ir aukomis prisideda prie „Šviesos žemėlapio“ ir taip padeda kitiems įveikti sunkumus.

Marijampolėje parama pasiekė ir dar keletą šeimų. Pirmojoje – vieniša mama turinti klausos negalią. Gruodžio mėnesį šeimą paliko vyras, todėl mamai labai sunku vienai auginti vaiką. Antrieji, šiandien, taip pat atsidūrę sudėtingoje situacijoje – augindami penkis vaikus šie žmonės daro viską, kad namuose nieko netruktų, šeimos tėtis dirba tolimųjų reisų vairuotoju, tačiau jiems vis vien tenka gyventi itin kukliai. Tėčio algos sunkiai užtenka gausios šeimos maistui, todėl prieš Velykų šventes gauta parama buvo didelis džiaugsmas.  Trečiojoje šeimoje – vieniša mama auginanti du vaikus. Vienas iš jų turi negalią, todėl moteris skiria daug laiko vaiko priežiūrai. Laiko darbui lieka nedaug, moteris uždirba minimalią algą iš kurios jie ir gyvena. Dar viena šeima – nuo smurtaujančio vyro atskirai gyventi išsikėlusi moteris, kuri šiuo metu viena augina tris vaikus. Šeimai prieš šventes labiausiai trūko maisto produktų. Sunkumai ištiko ir šiuo metu darbo negalinčią susirasti našlę moterį, kuri turi sunkių sveikatos problemų – serga diabetu ir širdies ligomis. Moteris paprašė pagalbos maistu, nes nebegalėjo pati jo nusipirkti. Šeimos dėkoja kiekvienam, kuris prisideda prie „Šviesos žemėlapio“ akcijos ir tokiu būdu leidžia jiems gauti šiai dienai būtiniausius dalykus. Paramos sulaukė dar 36 marijampoliečių šeimos, iš fondo „Gerumas mus vienija“ nupirkti maisto produktai, vaistai – 10 senjorų ir/ar negalią  turintiems žmonėms.

Vilkaviškyje parama pasiekė vienišą moterį, kuri nuo vaikystės serga epilepsija. Dėl šios ligos, jai sunku susirasti darbą, todėl sunkumų iškyla ir dėl namų išlaikymo, mokesčių sumokėjimo. Šiuo metu moteriai – itin sunkus laikas. Nuo kovo mėnesio pablogėjus sveikatai, buvo pakeisti jai įprasti vaistai, o įsigyti naujų moteriai neužteko turimų lėšų. Moteris kreipėsi į Caritas ir reikalingi medikamentai buvo nupirkti. Savanoriams pastebėjus, jog moters namuose trūksta ir būtiniausių maisto produktų, jie taip pat buvo nupirkti. Taip pat buvo padėta moteriai auginančiai 8 vaikus, neįgaliam vyrui vienam auginančiam dešimtmetę dukrą, abi šeimos buvo paremtos maisto produktais.

Informacija parengta pagal Lietuvos Caritas informaciją:

https://www.caritas.lt/index.php?id=new&new=604

Kiekvienas galime prisidėti prie akcijos, ji vis dar tęsiasi!

Platesnę informaciją galima rasti čia.

https://www.facebook.com/watch/?v=242956273776253