Paminėtas Vilkaviškio vyskupijos Caritas 30- metis

Birželio 15 d. Vilkaviškyje su visa vyskupijos Caritas bendruomene ir svečiais rinkomės švęsti šios organizacijos 30 – mečio minėjimą. Šventė prasidėjo Švč. M. Marijos Apsilankymo katedroje, kur drauge paminėjome ir šv. Antano Paduviečio iškilmę.

Prieš šv. Mišias susirinkusieji klausėsi kun. Roberto Grigo sakytos katechezės, kurioje kunigas pabrėžė, kad pagalba vargstantiesiems yra viena iš svarbiausių krikščioniškojo gyvenimo sričių. Gailestingumas ir pagalba yra visos Bažnyčios veidas. Tai nėra tik koks nors priedas, bet visų mūsų kaip krikščionių gyvenimo esminė dalis. Nuo 1997 m. kun. Robertas Grigas buvo ilgametis Lietuvos Caritas generalinis direktorius. Šioje savo katechezėje jis nuoširdžiai sveikino visus susirinkusius ir džiaugėsi, jog Caritas tarnystė tęsiasi jau tris dešimtmečius, nepaisant visų istorijos tėkmėje pasitaikiusių sunkumų.

Po katechezės, vidudienį  iškilminga procesija ir šv. Antano litanija prasidėjo šv. Mišių liturgija, kuriai vadovavo Vilkaviškio vyskupas R. Norvila. Taip pat drauge meldėsi būrys kunigų iš įvairių vyskupijos vietų, nuolatinis diakonas. Jubiliejaus proga drauge jungtis maldoje ir pasveikinti mūsų vyskupijos karitiečių atvyko Kauno arkivyskupijos Caritas direktorius bei Lietuvos Caritas tarybos pirmininkas Arūnas Kučikas ir Lietuvos Caritas generalinė sekretorė Deimantė Bukeikaitė.

Po visuotinės maldos prie altoriaus artėjo Vilkaviškio vyskupijos Caritas bendradarbių ir savanorių atnašų procesija, kurioje išsirikiavę visų vyskupijos dekanatų Caritas centrų atstovai savo gražia simboline atnašų eisena dėkojo Dievui už laiminimą tarnystėje atliekant artimo meilės darbus.

Šv. Mišių metu savo giesmėmis bendroje maldoje jungėsi operos solistas Liudas Mikalauskas, vargonais akomponavo Egidijus Bavikinas. Duetas susirinkusius svečius trumpa koncertine programa džiugino ir po šv. Mišių.

Vėliau šventė tęsėsi Vilkaviškio kultūros centre. Čia mintimis, prisiminimais apie tris dešimtmečius trunkančią „Carito“ organizacijos tarnystę dalijosi Vilkaviškio vyskupas Rimantas Norvila, buvę Vilkaviškio vyskupijos „Carito“ vadovai kunigai Deimantas Brogys ir Arvydas Liepa, taip pat dabartinis direktorius kun. Gintaras Urbštas. Susirinkusieji turėjo galimybę išvysti trumpą filmuką, kuriame savo prisiminimais ir patirtimis Carito veikloje dalijosi savanoriai ir darbuotojai. Muzikinę programą svečiams dovanojo Vilkaviškio vyskupijos „Carito“ Kalvarijos vaikų dienos centro kolektyvas „Žiniukas“, vadovaujamas Karolinos Jašinskaitės. Prie sveikinimų vyskupijos Caritui jungėsi būrys svečių: vienas iš ilgamečių partnerių Vechtos regione Vokietijoje Clemens Rottinghaus, Vilkaviškio savivaldybės administracijos direktorius Vitas Gavėnas, Marijampolės Maltos ordino atstovai gyd. Vitas Šimkonis ir Marija Miliauskienė, Marijampolės Vyskupo M. Valančiaus blaivystės sąjūdžio atstovės.

Pabaigoje buvo įteiktos padėkos už ilgametę tarnystę Caritas veikloje, susirinkusieji svečiai buvo kviečiami bendrai agapei.

 

Kviečiame pažiūrėti vaizdo įrašą apie Vilkaviškio vyskupijos Caritas veiklas dekanatuose: https://youtu.be/K_1gaJDl3ww

 

Originalią straipsnio versiją rasite čia:  http://vilkaviskiovyskupija.lt/paminetas-vilkaviskio-vyskupijos-caritas-30-metis/