Asmeninio asistento pagalba neįgaliesiems

Vilkaviškio vyskupijos Caritas asmeninė asistentė Asta Lopėčienė dalyvavo Neįgaliųjų reikalo departamento surengtoje kampanijoje ATRASK GALIMYBES ir dalinosi patirtimi apie  darbą su neįgaliais asmenimis.
„Kai ieškome darbo, mums svarbus būna ne tik atlygis už jį ar socialinės garantijos. Taip pat labai svarbu, kad tai ką darome kurtų ir pridėtinę vertę. Leistų prisidėti prie pokyčių ir tapti jų dalimi. Ši istorija apie asmeninę asistentę Astą Lopėčienę ir jos darbą, kuris tikrai keičia žmonių gyvenimus.
„Jurgita – pirma mano klientė. Labai jaudinausi, bet jau pirmą kartą aplankius šią šeimą užplūdo tokia šiluma. Darbas šiame ramybės kampelyje pakylėja, padeda užmiršti savas problemas, suteikia energijos. Tai aukso gabalėlis ir Dievo dovana man. Iš Jurgitėlės aš mokausi ramumo, kantrybės, gyvenimo džiaugsmo. Ji nuostabiai išauklėta“, – sako Asta. Kartu moterys eina pasivaikščioti, lanko būrelius, eina pas gydytojus, stomatologus, į kirpyklą. Jurgutė labai protingai apsiperka. „Man taip gera dirbti šį darbą. Jaučiuosi labai reikalinga. Pas klientus skraidau kaip ant sparnų. Todėl labai kviečiu išmėginti šį darbą. Jis – valandinis, galima derinti su kita veikla. Dirbdamas šį darbą tobulėji pats. Mano klientai yra patys išmintingiausi psichologai“, – šypsosi moteris“.
Visą straipsnį skaitykite laikraštyje Suvalkietis (3 psl.):
https://www.ndt.lt/wp-content/uploads/Suvalkietis.pdf
Daugiau apie kampaniją ATRASK GALIMYBES su asmeniniu asistentu galite sužinoti:
https://www.ndt.lt/…/kampanija-atrask-galimybes-su