Caritas skelbia humanitarinės pagalbos Ukrainos žmonėms rinkimo akciją kovo 17–18-ąją

Caritas skelbia daiktų rinkimo iniciatyvą Ukrainos žmonėms kovo 17–18-ąją

Kovo 17–18 dienomis Lietuvos Caritas organizacija kartu su septynių vyskupijų Caritas centrais skelbia humanitarinės pagalbos Ukrainos žmonėms rinkimo akciją. Jos tikslas – surinkti reikalingų daiktų, kurie padėtų kenčiantiems nuo karo Ukrainoje. Renkami daiktai ir priemonės bus skirti Severodonecko miesto gyventojams. Daiktai bus renkami Vilniuje, Kaune, Marijampolėje, Panevėžyje, Šiauliuose, Klaipėdoje ir Kaišiadoryse. Ukrainos Caritas dėkoja už būsimą pagalbą Rytų Ukrainai.

Karo teritorijoje liko daug žmonių

Lietuvos garbės konsulas Luhansko apskrityje Robertas Gabulas, su kuriuo Caritas organizacija bendradarbiauja dėl paramos Ukrainai nuo 2014 metų, prasidėjus karui, nuolat dalinasi didelį nerimą keliančia informacija apie sudėtingą padėtį Rytų Ukrainoje, kurioje atsidūrė ten gyvenantys ukrainiečiai. Nuolat apšaudomi, priversti palikti savo namus ir glaustis rūsiuose bei slėptuvėse, jie neturi būtiniausių daiktų, o šiuo metu Ukrainos rytuose vyraujantys šalčiai ir taip sunkias sąlygas padaro dar sudėtingesnėmis. Dėl nuolatinio apšaudymo labai sudėtinga iš miesto ir aplinkinių rajonų evakuoti gyventojus, todėl Severodonecke daug yra likusių senyvo amžiaus žmonių, ligonių, šeimų su vaikais.

Sulaukė pagalbos prašymo

„Didžiuojuosi visais Lietuvos žmonėmis, įmonėmis, organizacijomis, kurie aukoja savo lėšas ir laiką, kad padėtų tiek Ukrainoje likusiems, tiek į mūsų šalį atvykusiems ukrainiečiams. Likusiems Ukrainoje pagalbos poreikis yra milžiniškas. Mūsų šalyje registruotų karo pabėgėlių iš Ukrainos jau turime virš 15 tūkst., kurie gali jaustis saugiai. Luhansko apskrityje likę šimtai tūkstančių žmonių ne tik nesijaučia saugiai, bet ir stokoja įvairių prekių ir priemonių. Prieš 2 dienas sulaukę pagalbos prašymo iš mūsų ilgamečių partnerių iš Severodonecko nedelsdami kviečiame visuomenę prisidėti aukojant konkrečius daiktus ir priemones“¸ – apie daiktų rinkimo iniciatyvą kalbėjo Deimantė Bukeikaitė, Lietuvos Caritas generalinė sekretorė.

Nepajėgia pilnai pasirūpinti

Kaip pasakoja D. Bukeikaitė, konkretus kreipimasis į Lietuvos Caritą ir Lietuvos žmones atkeliavo iš Severodonecko civilinės karinės administracijos vadovo (mero) Oleksandro Striuk.

„Mūsų šalis susiduria su dideliais sunkumais. Nepajėgiame patys pilnai pasirūpinti žmonėmis, suteikti jiems reikalingas priemones, todėl partnerių pagalba mums gyvybiškai svarbi. Už surinktos pagalbos skirstymą ir saugumą atsakomybę prisiims Severodonecko miesto savivaldybė. Turime patikimus partnerius, kurie padės iš Lietuvos Carito gautą paramą pristatyti ir paskirstyti Severodonecke tiems, kam sunkiausia. Žinome savo žmones, kuriems šiuo metu sunkiausia. Ačiū lietuviams už paramą Ukrainai ypač sunkiu metu“, – savo kreipimesi rašė O. Striuk.

 

Kur, ką ir kada pristatyti

Būtiniausių daiktų, kurių reikia žmonėms Ukrainoje, sąrašas:

Elektronika: žibintuvėliai (maži ir dideli, veikiantys, su baterijomis); išmanieji telefonai (veikiantys); išorinio maitinimo akumuliatoriai („powerbankai“, nauja pakuotė); skirtingos baterijos (nauja pakuotė); elektriniai šildytuvai (veikiantys); elektriniai virduliai (veikiantys).

Medžiaginiai daiktai (nauji ir dėvėti): pledai (storesni, švarūs, nesuplyšę); jogos kilimėliai (švarūs, nesuplyšę); apatiniai termodrabužiai (nauji arba mažai dėvėti ir švarūs); kojinės (storesnės naujos/mažai dėvėtos, vyr. ir mot.); miegmaišiai (žieminiai, švarūs, nesuplyšę).

Higiena (viskas nauja): šampūnas; dantų pasta suaugusiems ir vaikams; dantų šepetėliai suaugusiems ir vaikams; skutimosi priemonės (peiliukai ir mašinėlės); vaikiškos sauskelnės (įvairių dydžių); sauskelnės suaugusiems; moterų higieniniai paketai; muilas; drėgnos servetėlės ​​vaikams.

Kita: degtukai; bintas/tvarsčiai; pleistrai.

Aukojami daiktai turi būti NAUJI arba LABAI GEROS KOKYBĖS. Atneštų daiktų ne pagal sąrašą nebus galimybės priimti.

„Lietuva yra kiekvieną dieną šalia Ukrainos žmonių, ne tik mintimis, bet ir širdimis, konkrečiomis pastangomis ir iniciatyvomis. Neabejoju, kad kiekvienas iš mūsų galime atnešti bent po vieną daiktą iš sąrašo. Mūsų daug, tikiu, kad ir paramos kiekis bus gausus. Paramą rinksime 2 dienas, 7-se miestuose, nuo šeštadienio planuosime paramos išvežimą į Ukrainą. Džiaugiuosi, kad kai kurios verslo įmonės jau dabar yra surinkę ir pristatę mums prekes pagal sąrašus, dėkoju dviems prekybos centrams Vilniuje, kurie sutiko savo patalpose priimti iš vilniečių daiktus Ukrainai“, – dalinosi D. Bukeikaitė.

Vilniuje prie paramos rinkimo iniciatyvos jungiasi 2 prekybos centrai „BIG Vilnius“ ir „Panorama“, į kuriuose esančias Carito patalpas abi dienas vilniečiai galės atnešti daiktus.

Daiktų rinkimo iniciatyva truks TIK DVI DIENAS – kovo 17–18-ają.

Parama bus renkama tik nurodytose vietose ir tik konkrečiomis valandomis:

Vilnius: PC Panorama, (II a.) ir PC BIG Vilnius (II a.), 12-21 val.

Kaunas: Papilio g. 5, 12–21 val.

Klaipėda: Taikos pr. 29A, 12–20 val.

Kaišiadorys: Brazio g. 6A, 12–18 val.

Šiauliai: Gegužių g. 57, 12–19 val.

Panevėžys: Upytės g. 3, 12–18 val.

Marijampolė: Bažnyčios g. 42, 12–18 val. (tel. 8 655 16739)

 

Kontaktai pasiteiravimui:

Aušra Malinauskienė

Lietuvos Caritas komunikacijos koordinatorė

Tel. +37067466049