Caritas ir „Maxima“ kvies prisidėti prie gerumo darbų

 

Paaukojus vargstantiems į namus parsinešti šviesos ir šilumos ženklą – Carito „Gerumas mus vienija“ žvakelę iki Kalėdų bus galima dalyje „Maxima“ prekybos tinklo parduotuvių Vilniuje, Kaune, Šiauliuose, Jonavoje, Kėdainiuose, Tauragėje, Ukmergėje, Kaišiadoryse, Marijampolėje, Molėtuose, Šilutėje, Kelmėje, Lazdijuose, Raseiniuose.

 

„Galiu tik pasidžiaugti, jog mūsų pirkėjai yra be galo empatiški ir jautrūs – kasmet gruodžio mėnesį noriai aukoja sunkiai gyvenantiems senoliams, sergantiems žmonėms, šeimoms. Ačiū Caritui ir pas mus kasdien apsilankantiems šalies gyventojams, kad gerumo žvakelės jau devintą kartą iš „Maximos” parduotuvių prieš Kalėdas pasklis po namus visoje Lietuvoje,“ – sako „Maxima LT“ generalinė direktorė Jolanta Bivainytė.

Kaip sako žvakeles platinantys savanoriai, jiems ypač džiugu sutikti Carito dienos centruose užaugusius vaikus ar pagalbą gavusius žmones, kurie patys ateina paaukoti ligų ar nelaimių ištiktiesiems žmonėms. Į savanorystes įsitraukia ir šiuo metu pagalbą gaunantys žmonės.

 

„Carito savanoris ne tik dovanoja gerumo žvakelę už auką, bet ir skleidžia žinią, kad sudėtingose situacijose galime vieni kitiems būti atrama. Labai dėkojame ilgamečiam Carito partneriui prekybos tinklui „Maxima” už socialinę atsakomybę ir kad advento metu pirkėjai gali prisidėti prie gerumo darbų ne tik savanoryste ar aukodami lėšų Carito pagalbai, bet ir pranešdami apie stokojantį žmogų, kuriam reikia paramos, o kartais gal tik pasitari, kaip konkrečioje situacijoje elgtis“, – akcentuoja Lietuvos Carito generalinė sekretorė Deimantė Bukeikaitė.

 

Carito vadovė kviečia nepraeiti pro šalį „Maximoje” pamačius Carito savanorius: „Sustokite pasilabinti, pakalbinkite, ypač jaunimą ar mažuosius. Šeimų savanorystė Lietuvoje dar tik skinasi kelią, tad padrąsinimas aukoti savo laiką – irgi gerumo darbas“. O gal kalbantis kils noras ir patiems išbandyti savanorystę ar tiesiog savo aplinkoje padaryti kažką gero žmogui, kuris to nesitiki? Pavyzdžiui – nunešti ką nors reikalingo, mielo, skanaus ar padovanoti gerumo žvakelę, kad šiluma ir šviesa prisipildytų vieniši namai.

 

Net 80 tūkst. akcijos „Gerumas mus vienija” žvakelių – padėkų už paramą vargstantiems – šiemet pasklis po geradarių namus. Kiekviena žvakelė – išbandymus patiriančių rankų paliesta. Vilniaus arkivyskupijos Carito žvakių dirbtuvėse jas liejantys žmonės stiprina laiko ir darbų planavimo bei socialinius įgūdžius, kad galėtų lengviau sugrįžti į darbo rinką.

 

Carito žvakelių „Gerumas mus vienija“ iniciatyva visoje Lietuvoje rengiama kasmet nuo 1997-ųjų ir vyksta jau 26 kartą.

 

Daugiau informacijos, kokiuose miestuose, kokiomis dienomis ir valandomis „Maxima“ parduotuvėse sutiksite Carito savanorius su žvakelėmis, ieškokite čia: https://www.caritas.lt/news/paaukok-vargstantiems-parsinesk-sviesos-lapkricio-19-d-startuoja-tradicine-carito-zvakeliu-akcija

 

Prisidėti prie pagalbos žmonėms galima ir paaukojant lėšų pagalbai į Vilkaviškio vyskupijos Caritas sąskaitą LT47 7044 0600 0782 6570, paskirtyje nurodant Gerumas mus vienija. Daugiau informacijos – caritas.lt