Informacinių technologijų patirties mainai

Remiantis ilgamete Vilkaviškio vyskupijos Caritas patirtimi bendraujant su vyresnio amžiaus žmonėmis, pastebėtas poreikis naudotis informacinėmis technologijomis ir vyresnio amžiaus asmenims. Dauguma sričių prisitaikė prie naujovių, modernizavosi ir persikėlė į internetinę erdvę pvz. net ir tokios paslaugos kaip registravimasis pas gydytojus ir kitus specialistus, sveikatos duomenų peržiūra, internetinis apsipirkimas ir t.t.

Projektas „Informacinių technologijų patirties mainai“ sieks sujungti kartas ir dalintis turima informacinių technologijų patirtimi. Projekto tikslas – vyresnio amžiaus žmonių gebėjimų stiprinimas informacinių technologijų srityje įtraukiant jaunuosius savanorius. Veiklose kviečiami dalyvauti senjorai nuo 60 metų amžiaus ir 16-35 metų savanoriai. Siekiama įgalinti jaunimą komunikuoti su vyresnio amžiaus asmenimis ir dalintis turima patirtimi ir įgūdžiais, taip įprasminant jauno žmogaus buvimą ir tobulėjimą. Vyresnio amžiaus žmonės turės galimybę ugdyti jau turimus, arba įgyti naujus informacinių technologijų įgūdžius, ir juos pritaikyti kasdieniniame gyvenime.

Projektas bus įgyvendinamas 7 skirtinguose miestuose – Garliavoje, Alytuje, Marijampolėje, Šakiuose, Prienuose, Vilkaviškyje ir Lazdijuose. Projektinių veiklų metu bus mokomasi kaip naudotis išmaniuoju telefonu ir jo funkcijomis, apžvelgsime ir susipažinsime su planšetinio kompiuterio galimybėmis ir pritaikomumu, mokysimės kaip naudotis įprastiniu kompiuteriu. Užsiėmimų metu bus nagrinėjamos e – paslaugų naudojimosi temos, internetinis saugumas, nuotolinio bendravimo programėlės ir daugelis kitų. Jauniesiems savanoriams bus suteikiama mokomoji medžiaga, kurioje ras visą reikiamą informaciją apie mokymų temas.

Numatoma, jog projekte dalyvaus ne mažiau 150 vyresnio amžiaus asmenų ir ne mažiau 25 jauno amžiaus asmenys.

Pirmieji informaciniai susitikimai numatomi vasario mėnesį, kurių metu bus suteikiama visa informacija ir aptariami dalyvių poreikiai ir jų galimybės. Skatiname ir kviečiame senyvo amžiaus asmenis ir jaunuolius, kurie nori savanoriauti, aktyviai jungtis į projektą ir patirti kartų mainų džiaugsmą informaciniame pasaulyje!

Norinčius dalyvauti projekte kviečiame registruotis telefonu +370 639 51957.

     

Projekto vykdytojas: Vilkaviškio vyskupijos Caritas

Projekto vertė: 48,1385 eurai

Trukmė: 2024-2025 metai

Projektas finansuojamas iš Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos lėšų.

LR