Kad nešvilpautų vėjai: „Caritas” dovanojo naujas duris už 600 eurų

Dinetos Babarskienės straipsnis iš „Dzūkų žinios“

„Gerumo niekada nebūna per daug“, – įsitikinusi Veisiejų Šv. Jurgio „Carito“ vadovė Ona Rėkuvienė. Anot jos, kiekvienas galime paguosti, atjausti, padėti net ir paprastas apsikabinimas ar švelniai pasakytas žodis gali suteikti žmogui viltį. Dabar toks metas, kai pildosi visos svajonės: juk tuoj Kalėdos. Kartais tos svajonės labai paprastos, kaip šįkart, moters svajonė – naujos durys.

„Pasitarę su Veisiejų Šv. Jurgio parapijos klebonu Žydrūnu Burniu, kreipėmės į Vilkaviškio vyskupijos „Caritą“ pagalbos“, – sako O. Rėkuvienė. Moters svajonė buvo paprasta: labai reikėjo lauko durų, mat senosios jau gerokai išklypę, per plyšius švilpaudavo vėjai, o žiemą dar ir pripustydavo. „Džiaugiamės, kad moters svajonė išpildyta ir jos namuose ir saugu, ir šilta: naujos durys jau įstatytos“, – sako pašnekovė. Svajonės išpildymas tapo tikru kalėdiniu stebuklu. Gal kažkam tai paprastas daiktas, kurio jei prireikia, ilgai nelaukus nusiperkama, tačiau apie 600 eurų kainavusioms durims šiai moteriai sutaupyti buvo sunku, o kaime, gyvenant name, lauko durys itin svarbu. „Moteris net verkė, nes neįsivaizdavo, kad taip gali nutikti, o aš jai sakiau, kad Kalėdos stebuklų metas“, – pasakoja O. Rėkuvienė. Lauko durys dovanotos moteriai (pavardė Redakcijai žinoma), kuri yra onkologinė ligonė, našlė, kartu su ja gyvena dukra su šeima.

„Norime padėkoti Vilkaviškio vyskupijos „Caritas“ direktoriui, kunigui Gintarui Urbštui, taip pat direktoriaus pavaduotojai Giedrei Volff už jų rūpestį ir supratingumą. Tikėkime Kalėdų stebuklais, darykime gerus darbus ir gėris sugrįš su kaupu. O ateinančiais metais norime palinkėti visiems sveikatos, atjautos ir padrąsinančio žodžio“, – dėkoja Veisiejų Šv. Jurgio „Caritas“ vadovė  O. Rėkuvienė. Taip pat ji dėkoja Veisiejų Šv. Jurgio „Caritas“ savanorėms, kurios visus metus savo širdies šilumą ir gerumą dalijo aplinkiniams. „Džiaugiuosi Veisiejų „Carito“ narėmis, jos labai veiklios, dalyvauja visose veiklose. Ne žodžiais, o darbais pagelbėja labiausia stokojantiems“, – patikina ji.

„Kartais žmonės nedrįsta prašyti, kreiptis pagalbos į „Caritą“ , o tikrai nė vienas neatstumiamas ir tikrai padedama konkrečiais darbais. Reikia nebijoti kreiptis, išdrįsti paprašyti ir bus išgirsti“, – pataria Veisiejų Šv. Jurgio „Caritas“ vadovė O. Rėkuvienė, pacituodama Motinos Teresės žodžius: „Mes negalime atlikti žygdarbių, o tik mažus darbus su didele meile“.