KOMPLEKSINĖS PASLAUGOS (KOPA) MARIJAMPOLĖS SAVIVALDYBĖJE

Vilkaviškio vyskupijos Caritas nuo balandžio mėnesio prisijungė prie projekto „Kompleksinės paslaugos (KOPA)“, kurio tikslas užtikrinti kompleksinių paslaugų šeimai teikimą ir plėtrą tikslinės grupės asmenims visoje Lietuvoje.

Kiekvienas asmuo kasdieniame gyvenime dažnai patiria įvairių iššūkių. Prieinama tinkama pagalba reikiamu metu, kol dar nėra iškilusios problemos arba kol jos dar nėra įsisenėjusios, taip pat esant krizinėms situacijoms, yra svarbi ir būtina, siekiant išvengti opių socialinių problemų kaip bedarbystė, skurdas, vaikų nepriežiūra, nevaldomų įtampų šeimos narių tarpusavio santykiuose. Vilkaviškio vyskupijos Caritas kartu su projekto vykdytoju – Europos socialinio fondo agentūra – įgyvendina projektą „Kompleksinės paslaugos (KOPA)“, skirtą suteikti asmenims, šeimoms ir bendruomenėms būtinus įgūdžius savarankiškai spręsti kylančias socialines problemas.

Per 2023 metus įvairiose projektinėse veiklose dalyvavo 431 asmuo. Vykdomas projektines veiklas ir jų pasirinkimo įvairovę padėjo užtikrinti 6 projekte dirbančios psichologės, šeimos mediatorė, meno terapeutė ir socialinis darbuotojas.

Didžiausias dalyvių poreikis pasireiškė individualioms psichologo konsultacijoms, kurių metu psichologas padeda spręsti įvairias psichologines/psichosocialines problemas, sunkumus šeimoje ir kasdieniniame gyvenime. Taip pat gausiai lankomi buvo ir Efektyvios tėvystės mokymai, kurių dalyviai diskutavo apie tėvystės modelius, gilinosi į teorines žinias, formavo įgūdžius apie tėvystę ir ieškojo bendrų atsakymų į kylančius tėvystės iššūkius. Atsižvelgiant į tėvų sąmoningumą ir žingeidumą vaikų auginimo ir auklėjimo temomis, buvo suburta savitarpio pagalbos grupė tėvams „Tyrinėju tėvystę“. Didelio dėmesio sulaukė Dailės terapija, kurios metu galima išreikšti savo mintis, jausmus ir potyrius piešiant, tapant, lipdant  ar naudojant kitas meninės raiškos priemones su tikslu atrasti sveikesnį, priimtinesnį žmogui gyvenimo būdą. Buvo suorganizuoti ir grupiniai Dailės terapijos užsiėmimai paaugliams, kurie skatina vystyti įvairius reikalingus socialinius įgūdžius.

Šiuo įtampos pilnu laikotarpiu žmonės dažnai kamuojami streso ir įtampos, vis dažniau ieško būdų, kaip geriau suprasti save ir aplinkinius. Atliepiant į šį poreikį buvo organizuojamos tęstinės grupinės konsultacijos „Psichologinis atsparumas streso įveikai“ ir savitarpio pagalbos grupės streso valdymui 12 savaičių ciklas, kurių metu, uždaroje grupėje, dalyviai mokėsi pastebėti konfliktinę situaciją ankstyvojoje jos stadijoje, keisti savo neigiamas nuostatas ir nusiteikimą, valdyti stresą, susipažinti su streso įveikimo ir atsipalaidavimo metodais. Taip pat vyko ir vienkartinės paskaitos temomis „Depresijos simptomai, priežastys ir pagalbos būdai“, „Vaikas tėvų ginčų kontekste. Teisiniai aspektai“.

Projekto dalyviai džiaugiasi, jog paslaugos teikiamos kompleksiškai ir yra prieinamos visiems pageidaujantiems jas gauti. Vykdomos projektinės veiklos suplanuotos taip, kad kiekvienoje savivaldybėje būtų užtikrinamas paslaugų kompleksiškumas ir asmenims būtų suteikta galimybė dalyvauti visose veiklose pagal poreikį.

 

Dėl paslaugų prašome skambinti šiuo numeriu: tel.  +370 645 60082

ar rašyti elektroniniu paštu: bendruomeniniai23@gmail.com