Kviečiame į seminarą apie EPILEPSIJĄ.

Anotacija.

Pasaulyje epilepsija serga 50 milijonų žmonių. Europoje yra 6 milijonai sergančių epilepsija asmenų. Sergantieji yra įvairaus amžiaus. (Global Campaign Against Epilepsy, 2014).

Higienos instituto Sveikatos Informacijos centro duomenimis, 2013 m. Lietuvoje gyveno 24366 asmenys, sergantys epilepsija. Lyginant su 2010 m., epilepsija sergančių asmenų skaičius išaugo 13 proc. Epilepsija sukelia gilias psichologines ir socialines problemas sergantiesiems. Epilepsija sergantys asmenys dažnai gyvena atskirties gyvenimą, turi sumažėjusį savo vertės pajautimą, jaučia stigmą, linkę į depresiją, baimes, nemotyvuoti mokslui ar darbui, nemokantys bendrauti. Iš visų epilepsija sergančių asmenų net 67–70 proc. nepriklausomai nuo epilepsijos priepuolių buvimo, turi daug ir gana sunkių psichologinių problemų (asmeninių, šeimyninių ir visuomenėje). Tai įtakoja jų išsilavinimą, riboja galimybes dalyvauti visuomeniniame gyvenime, įsilieti į darbo rinką. Periodiški apsilankymai pas gydytojus neišsprendžia sudėtingų psichologinių ir socialinių problemų, todėl būtina specializuota pagalba, kuri būtų nukreipta psichologinėms ir socialinėms funkcijoms atstatyti ir didinti motyvaciją mokytis ir dirbti  (Socialinės integracijos kompleksinių (specializuotų) paslaugų, modelio neįgaliesiems, sergantiems epilepsija, įgyvendinimo 20150-2020 metų veiksmų planas).

 

Epilepsija_ Programa-Caritas_VDU1

Psichosocialinio konsultavimo centras

 

Paveikslėlis1

 

Džordžas Baironas, Piotras Čaikovskis, Gustavas Floberas, Moljeras, Alfredas Nobelis, Nikolas Paganinis – visi jie sirgo epilepsija ir nė vienam iš jų ši diagnozė nesutrukdė pasiekti aukštumų mokslo ar meno srityse.

org_zjpp163 alfredas-nobelis-50e6feb19276e atsisiųsti