Krosnos Caritas aplankytiesiems suteikė daugiau jėgų, tikėjimo ir noro gyventi

Nuo 2022 m. rugsėjo mėnesio Krosnos Šv. apaštalo evangelisto Mato Caritas vadove paskirta Jūratė Sutkuvienė. Nors moteris Caritas vadovauja dar tik pusė metų, Jūratė jau spėjo nemažai darbų nudirbti. Rugsėjo 25 d. vyko tituliniai Šv. Apaštalo evangelisto Mato atlaidai, kurių metu Krosnos Caritas rinko saldžias dovanas žmonėms, kurie dėl ligų, skausmų ar kitokių negalavimų buvo priversti likti namuose. Žinią apie šią akciją Caritas savanoriai klebono Valdemaro Smulskio lūpomis paskelbė prieš savaitę aukojamų mišių metu. Šią naujieną taip pat paskleidė ir tarp ne kiekvieną sekmadienį Krosnos šventovėje apsilankančiųjų. Surinktas pačių krosniškių iškeptas, nupirktas ar bičių suneštas dovanas iškart po mišių Carito savanoriai kruopščiai išskirstė į jau kartą panaudotus, antrą kvėpavimą įgijusius maišelius, ant kurių pritvirtino 26 asmenų pavardes. Kai Lazdijų rajono valdžios atstovai, kiti svečiai sakė iškilmingas kalbas, kai skambėjo muzika, garavo gardi košė ir kitokios linksmybės vyko viename didžiausių Krosnos renginių „Po Šv. Mataušo ir žemė ataušo“, dalelė saldaus Krosnos parapijiečių dovanoto džiaugsmo riedėjo į dėl negalės namuose likusių žmonių namus. Tikime, kad trumpi pašnekesiai, apsikabinimai, sveikatos palinkėjimai – meilę savo artimui liudijantys ženklai – aplankytiesiems suteikė daugiau jėgų, tikėjimo ir noro GYVENTI.

Gruodžio 18 d. Krosnos apaštalo evangelisto šv. Mato bažnyčioje uždegus ketvirtąją Advento žvakę, po rekolekcijų klebonas Valdemaras Smulskis paragino tuos, kurie dar neturi „Gerumas mus vienija“ žvakelių, jas įsigyti. Pinigų paaukojo ir parduotuvės „Sodžius“ savininkas R. Revuta. Už dalį turimų lėšų Caritas savanoriai pirko produktus, kuriuos, kartu su anksčiau krosniškių suaukotais produktais skirstė į maišus. Kalėdiniai „lauknešėliai“ nuvežti 15 nepritekliuje gyvenančių Krosnos parapijiečių.

Caritas vadovė, taip pat džiaugėsi, kad 2022 m. gruodžio 23 d. iš Lazdijų Caritas gavo produktų, kuriuos paaukojo Lazdijų „Maxima“ ir „IkI“ parduotuvės. Produktai išskirstyti šešiems asmenims. Juos pristatyti į vietas pagelbėjo Krosnos seniūnė Valda Žukauskienė.

Krosnos parduotuvėse „KB Lazdijų prekyba ir R. Revutos parduotuvėje „Sodžius“ Caritas savanoriai gruodžio mėnesio pradžioje patalpino skelbimus, kuriuose buvo prašoma nupirkti produktų mažiau pasiturintiems. Buvome nustebę, kiek daug žmonės paaukojo – dalinosi Jūratė Sutkuvienė.